Wêreldbeker 2018 - volledige groepe vir al 32 nasionale spanne

Wêreldbeker 2018 - volledige groepe vir al 32 nasionale spanne



In Junie en Julie sal die 32 beste nasionale sokkerspanne ter wêreld in Rusland die stryd aansê om die beste eerbewys in die Fifa-wêreldbeker.



Advertensie

'N Ware fees van die wedstryd, elke wedstryd van die Wêreldbeker-sokkertoernooi 2018 word regstreeks op die BBC of ITV in die Verenigde Koninkryk uitgesaai, wat TV-aanhangers 'n kans gee om die beste spelers en spanne ter wêreld (byna) die hele dag (amper) elke dag te sien vir 'n volle maand.

Engelse ondersteuners sal waarskynlik reeds bewus wees van Gareth Southgate se groep vir die toernooi, onder leiding van Harry Kane, die aanvaller van Tottenham Hotspur.



  • Volledige Wêreldbeker 2018-gids - insluitend elke wedstrydinstelling, afskoptyd, TV-kanaal, lokaal en meer

Hoe goed ken u egter die ander groepe wat in die Wêreldbeker 2018 speel? Van gasheer Rusland tot gunsteling Brasilië en Duitsland, hier is 'n afslaan van elke speler in elke groep met hul klub in (hakies):

Groep A-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep A - Spanne: Rusland, Saoedi-Arabië, Egipte, Uruguay

Rusland

Doelwagters: Igor Akinfeev (CSKA Moskou), Vladimir Gabulov (Club Brugge), Andrey Lunev (Zenit St Petersburg).



Verdedigers: Vladimir Granat (Rubin Kazan), Fedor Kudryashov (Rubin Kazan), Ilya Kutepov (Spartak Moskou), Andrey Semenov (Akhmat Grozny), Sergei Ignashevich (CSKA Moskou), Mario Fernandes (CSKA Moskou), Igor Smolnikov (Zenit St Petersburg).

Middelveldspelers: Yuri Gazinskiy (Krasnodar), Alexsandr Golovin (CSKA Moskou), Alan Dzagoev (CSKA Moskou), Aleksandr Erokhin (Zenit St Petersburg), Yuri Zhirkov (Zenit St Petersburg), Daler Kuzyaev (Zenit St Petersburg), Roman Zobnin (Spartak Moscow) , Alexsandr Samedov (Spartak Moskou), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moskou), Denis Cheryshev (Villarreal).

Stakers: Artem Dzyuba (Arsenal Tula), Aleksey Miranchuk (Lokomotiv Moskou), Fedor Smolov (Krasnodar).

Saoedi-Arabië

Doelwagters: Mohammed Alowais (Al Ahli), Yasser Almosailem (Al Ahli), Abdullah Almuaiouf (Al Hilal).

Verdedigers: Mansoor Alharbi (Al Ahli), Yasser Alshahrani (Al Ahli), Mohammed Alburyak (Al Hilal), Motaz Hawsawi (Al Ahli), Osama Hawsawi (Al Hilal), Omar Othman (Al Nassr), Ali Albulayhi (Al Hilal).

Middelveldspelers: Abdullah Alkhaibari (Al Shabab), Abdulmalek Alkhaibri (Al Ahli), Abdullah Otayf (Al Hilal), Taiseer Aljassam (Al Ahli), Hussain Almoqahwi (Al Ahli), Salman Alfaraj (Al Ahli), Mohamed Kanno (Al Hilal), Hatan Bahbir (Al Shabab), Salem Aldawsari (Al Hilal), Yahia Alshehri (Al Nassr).

Stakers: Mohammed Alsahlawi (Al Nassr), Muhannad Asiri (Al Ahli), Fahad Almuwallad (Al Ittihad).

Egipte

Doelwagters: Essam El Hadary (Al Taawoun), Mohamed El-Shennawy (Al Ahly), Sherif Ekramy (Al Ahly).

Verdedigers: Ahmed Fathi (Al Ahly), Saad Samir (Al Ahly), Ayman Ashraf (Al Ahly), Mahmoud Hamdy (Zamalek), Mohamed Abdel-Shafy (Al Fateh), Ahmed Hegazi (West Bromwich Albion), Ali Gabr (Zamalek), Ahmed Elmohamady (Aston Villa), Omar Gaber (Los Angeles FC).

Middelveldspelers: Tarek Hamed (Zamalek), Abdallah Said (Al Ahli), Sam Morsy (Wigan Athletic), Mohamed Elneny (Arsenal), Ramadan Sobhi (Stoke City), Mahmoud Hassan (Kasimpasa).

Stakers: Mohamed Salah (Liverpool), Marwan Mohsen (Al Ahly), Shikabala (Zamalek), Amr Warda (Atromitos), Mahmoud Kahraba (Al Ittihad).

Uruguay

Doelwagters: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Onafhanklik).

Verdedigers: Diego Godin (Atletico Madrid), Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting Lissabon), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Onafhanklik), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol).

Middelveldspelers: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira (Sampdoria), Matias Vecino (Inter Milaan), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez (Monterrey), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genua), Cristian Rodriguez (Penarol) , Jonathan Urretaviscaya (Monterrey).

Stakers: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Edinson Cavani (Paris St-Germain), Luis Suarez (Barcelona).

  • Volledige wedstryde vir Groep A - Spanne: Rusland, Saoedi-Arabië, Egipte, Uruguay

Groep B-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep B - Spanne: Portugal, Spanje, Marokko, Iran

Portugal

Doelwagters: Anthony Lopes (Lyon), Beto (Goztepe), Rui Patricio (Sporting Lissabon).

Verdedigers: Bruno Alves (Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoli), Pepe (Besiktas), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (Porto), Ruben Dias (Benfica).

Middelveldspelers: Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting Lissabon), Joao Mario (West Ham), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskou), William Carvalho (Sporting).

Stakers: Andre Silva (AC Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lissabon), Goncalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Besiktas).

Spanje

Doelwagters: Pepe Reina (Napoli), David de Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao).

Verdedigers: Nacho Fernandez (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Dani Carvajal (Real Madrid), Gerard Pique (Barcelona), Jordi Alba (Barcelona), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal), Cesar Azpilicueta (Chelsea) ).

Middelveldspelers: Andres Iniesta (Barcelona), Sergio Busquets (Barcelona), Saul Niguez (Atletico Madrid), Koke (Atletico Madrid), Isco (Real Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Thiago Alcantara (Bayern München), David Silva (Manchester City) ).

Stakers: Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo (Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid).

Marokko

Doelwagters: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmad Reda Tagnaouti (Ittihad Tanger).

Verdedigers: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers), Manuel Da Costa (Istanbul Basaksehir), Nabil Dirar (Fenerbahce), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille).

Middelveldspelers: M'barek Boussoufa (Al Jazira), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Youssef Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Galatasaray), Faycal Fajr (Getafe), Amine Harit (Schalke).

Stakers: Khalid Boutaib (Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St Pauli), Ayoub El Kaabi (Renaissance Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard Liège), Hakim Ziyech (Ajax), Youssef En Nesyri (Malaga).

Iran

Doelwagters: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rashid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo).

Verdedigers: Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende), Mohammad Reza Khanzadeh (Padideh), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Pejman Montazeri (Esteghlal), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny), Roozbeh Cheshmi (Esteghlal).

Middelveldspelers: Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Masoud Shojaei (AEK Athene), Mehdi Torabi (Saipa), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Ehsan Haji Safi (Olympiacos), Karim Ansarifard (Olympiacos), Vahid Amiri (Persepolis).

Stakers: Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar), Mehdi Taremi (Al Gharafa), Sardar Azmoun (Rubin Kazan), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen), Saman Ghoddos (Ostersunds), Ashkan Dejagah (Nottingham Forest).

  • Volledige wedstryde vir Groep B - Spanne: Portugal, Spanje, Marokko, Iran

Groep C-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep C - Spanne: Frankryk, Australië, Peru, Denemarke

Frankryk

Doelwagters: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Marseille), Alphonse Areola (Paris St-Germain).

Verdedigers: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris St-Germain), Benjamin Mendy (Manchester City), Benjamin Pavard (Stuttgart), Adil Rami (Marseille), Djibril Sidibe (Monaco), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane ( Real Madrid).

Middelveldspelers: N’Golo Kante (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Steven N’Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern München).

Stakers: Ousmane Dembele (Barcelona), Nabil Fekir (Lyon), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Thomas Lemar (Monaco), Kylian Mbappe (Paris St-Germain), Florian Thauvin (Marseille).

Australië

Doelwagters: Brad Jones (Feyenoord), Mat Ryan (Brighton), Danny Vukovic (Genk).

Verdedigers: Aziz Behich (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Samsung Blue Wings), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshopper Zurich).

Middelveldspelers: Jackson Irvine (Hull City), Mile Jedinak (Aston Villa), Robbie Kruse (VfL Bochum), Massimo Luongo (QPR), Mark Milligan (Al-Ahli), Aaron Mooy (Huddersfield), Tom Rogic (Celtic), Tim Cahill ( Millwall).

Stakers: Daniel Arzani (Melbourne City), Tomi Juric (Luzern), Mathew Leckie (Hertha Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Jamie Maclaren (Hibernian).

Peru

Doelwagters: Pedro Gallese (Veracruz), Carlos Caceda (Deportivo Municipal), Jose Carvallo (UTC).

Verdedigers: Aldo Corzo (Universiteit), Luis Advincula (Lobos Buap), Christian Ramos (Veracruz), Miguel Araujo (Alianza Lima), Alberto Rodriguez (Atletico Junior), Anderson Santamaria (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo), Nilson Loyola (Melgar) .

Middelveldspelers: Renato Tapia (Feyenoord), Pedro Aquino (Leon), Yoshimar Yotun (Orlando City), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Andy Polo (Portland Timbers), Wilder Cartagena (Veracruz )).

Stakers: Andre Carrillo (Benfica), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Lokomotiv Moskou), Paolo Guerrero (Flamengo).

Denemarke

Doelwagters: Kasper Schmeichel (Leicester), Frederik Ronnow (Brondby), Jonas Lossl (Huddersfield).

Verdedigers: Simon Kjaer (Sevilla), Mathias Jorgensen (Huddersfield), Andreas Christensen (Chelsea), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jannik Vestergaard (Borussia Monchengladbach), Jens Stryger Larsen (Udinese), Jonas Knudsen (Ipswich).

Middelveldspelers: Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Lasse Schone (Ajax), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), Thomas Delaney (Werder Bremen), William Kvist (FC Kopenhagen), Lukas Lerager (Bordeaux).

Stakers: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Middlesbrough), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (FC Kopenhagen), Yussuf Poulsen (RB Leipzig).

  • Volledige wedstryde vir Groep C - Spanne: Frankryk, Australië, Peru, Denemarke

Groep D-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep D - spanne: Argentinië, Ysland, Kroasië, Nigerië

Argentinië

Doelwagters: Willy Caballero (Chelsea), Franco Armani (River Plate), Nahuel Guzman (Tigres).

Verdedigers: Gabriel Mercado (Sevilla), Federico Fazio (Roma), Nicolas Otamendi (Manchester City), Marcos Rojo (Manchester United), Nicolas Taglafico (Ajax), Javier Mascherano (Hebei Fortune), Marcos Acuna (Sporting Lissabon), Cristian Ansaldi (Torino) )).

Middelveldspelers: Ever Banega (Sevilla), Lucas Biglia (AC Milan), Angel Di María (Paris St-Germain, Giovani Lo Celso (Paris St-Germain), Manuel Lanzini (West Ham), Cristian Pavon (Boca Juniors), Maximiliano Meza (Independent ), Eduardo Salvio (Benfica).

Stakers: Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Juventus), Paulo Dybala (Juventus), Sergio Aguero (Manchester City).

Ysland

Doelwagters: Hannes Thor Halldorsson (Randers FC), Runar Alex Runarsson (FC Nordsjælland), Frederik Schram (FC Roskilde).

Verdedigers: Kari Arnason (Vikingur), Ari Freyr Skulason (Lokeren), Birkir Mar Saevarsson (Valur), Sverrir Ingi Ingason (FC Rostov), ​​Hordur Magnusson (Bristol City), Holmar Orn Eyjolfsson (Levski Sofia), Ragnar Sigurdsson (FC Rostov) ).

Middelveldspelers: Johann Berg Gudmundsson (Burnley), Birkir Bjarnason (Aston Villa), Arnor Ingvi Traustason (Malmo FF), Emil Hallfredsson (Udinese), Gylfi Sigurdsson (Everton), Olafur Ingi Skulason (Kardemir Karabukspor), Rurik Gislason (SV Sandhausen), Samuel Fridjonsson (Valerenga), Aron Gunnarsson (Cardiff City).

Stakers: Alfred Finnbogason (Augsburg), Bjorn Bergmann Sigurdarson (FC Rostov), ​​Jon Dadi Bodvarsson (Reading), Albert Gudmundsson (PSV Eindhoven).

Kroasië

Doelwagters: Danijel Subasic (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb).

Verdedigers: Vedran Corluka (Lokomotiv Moskou), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Strinic (Milaan), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivaric (Dynamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Duje Caleta-Car (Red Bull Salzburg).

Middelveldspelers: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Mateo Kovacic (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (Inter Milan), Filip Bradaric (Rijeka).

Stakers: Mario Mandzukic (Juventus), Ivan Perisic (Inter-Milaan), Nikola Kalinic (AC Milan), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Marko Pjaca (Juventus), Ante Rebic (Fiorentina).

Nigerië

Doelwagters: Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United).

Verdedigers : William Troost-Ekong (Bursaspor), Abdullahi Shehu (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Benfica), Elderson Echiejile (Cercle Brugge), Bryan Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Porto), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo ( Chelsea).

Middelveldspelers: Mikel John Obi (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester), Oghenekaro Etebo (CD Feirense), John Ogu (Hapoel Be’er Sheva), Joel Obi (Torino, Italië).

Stakers: Ahmed Musa (Leicester City), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone).

  • Volledige wedstryde vir Groep D - spanne: Argentinië, Ysland, Kroasië, Nigerië

Groep E-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep E - Spanne: Brasilië, Switserland, Costa Rica, Serwië

Brasilië

Doelwagters: Alisson (Rome), Ederson (Manchester City), Cassio (Corinthians).

Verdedigers: Danilo (Manchester City), Fagner (Corinthians), Marcelo (Real Madrid), Filipe Luis (Atletico Madrid), Thiago Silva (Paris St-Germain), Marquinhos (Paris St-Germain), Miranda (Inter Milan) Pedro Geromel (Gremio ).

Middelveldspelers: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Manchester City), Paulinho (Barcelona), Fred (Shakhtar Donetsk), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Barcelona), Willian (Chelsea), Douglas Costa (Juventus).

Stakers: Neymar Jr (Paris St-Germain), Taison (Shakhtar Donetsk), Gabriel Jesus (Manchester City), Roberto Firmino (Liverpool).

Switserland

Doelwagters: Roman Buerki (Borussia Dortmund), Yvon Mvogo (Leipzig), Yann Sommer (Borussia Monchengladbach).

Verdedigers: Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Antalyaspor), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach), Michael Lang (Basel), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Jacques-Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Milan), Fabian Schaer (Deportivo La Coruna).

Middelveldspelers: Valon Behrami (Udinese), Blerim Dzemaili (Bologna), Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt), Remo Freuler (Atalanta), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Granit Xhaka (Arsenal), Steven Zuber (1899 Hoffenheim), Denis Zakaria (Borussia) ).

Stakers: Josip Drmic (Borussia Monchengladbach), Breel Embolo (Schalke), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Haris Seferovic (Benfica).

Costa Rica

Doelwagters: Keylor Navas (Real Madrid), Patrick Pemberton (Alajuelense Sportliga), Leonel Moreira (CS Herediano).

Verdedigers: Cristian Gamboa (Celtic), Ian Smith (Santos de Guapiles), Ronald Matarrita (New York City), Bryan Oviedo (Sunderland), Oscar Duarte (Espanyol), Giancarlo Gonzalez (Bologna), Francisco Calvo (Minnesota United), Kendall Waston ( Vancouver Whitecaps), Johnny Acosta (Rionegro Aguilas).

Middelveldspelers: David Guzman (Portland Timbers), Yeltsin Tejeda (Lausanne-Sport), Celso Borges (Deportivo La Coruna), Randall Azofeifa (CS Herediano), Rodney Wallace (New York City), Bryan Ruiz (Sporting Lissabon), Daniel Colindres (Deportivo Saprissa) )), Christian Bolanos (Deportivo Saprissa).

Stakers: Johan Venegas (Deportivo Saprissa), Joel Campbell (Real Betis), Marco Urena (Los Angeles FC).

Serwië

Doelwagters: Vladimir Stojkovic (Partizan Belgrado), Predrag Rajkovic (Maccabi Tel Aviv), Marko Dmitrovic (Eibar).

Verdedigers: Aleksandar Kolarov (Roma), Branislav Ivanovic (Zenit St Petersburg), Dusko Tosic (Guangzhou R&F), Antonio Rukavina (Villarreal), Milos Veljkovic (Werder Bremen), Milan Rodic (Red Star Belgrade), Uros Spajic (Krasnodar), Nikola Milenkovic (Fiorentina).

Middelveldspelers: Nemanja Matic (Manchester United), Luka Milivojevic (Crystal Palace), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Marko Grujic (Liverpool), Adem Ljajic (Turyn), Dusan Tadic (Southampton), Filip Kostic (Hamburg), Andrija Zivkovic), Nemanja Radonjic (Red Star Belgrade).

Stakers: Aleksandar Mitrovic (Newcastle United), Aleksandar Prijovic (PAOK Thessaloniki), Luka Jovic (Benfica).

  • Volledige wedstryde vir Groep E - Spanne: Brasilië, Switserland, Costa Rica, Serwië

Groep F-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep F - spanne: Duitsland, Mexiko, Swede, Suid-Korea

Duitsland

Doelwagters: Manuel Neuer (Bayern München), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Paris St-Germain).

Verdedigers: Jerome Boateng (Bayern München), Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), Jonas Hector (Keulen), Mats Hummels (Bayern München), Joshua Kimmich (Bayern München), Marvin Plattenhardt (Hertha Berlyn), Antonio Rudiger (Chelsea), Niklas Sule ( Bayern munich).

Middelveldspelers: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Paris St-Germain), Leon Goretska (Schalke), Ilkay Gundogan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Ozil (Arsenal), Sebastian Rudy (Bayern munich).

Stakers: Mario Gomez (Stuttgart), Thomas Muller (Bayern München), Marco Reus (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig).

Mexiko

Doelwagters: Guillermo Ochoa (Standard Liege), Alfredo Talavera (Toluca), Jesus Corona (Cruz Azul).

Verdedigers: Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Diego Reyes (Porto), Hector Moreno (Real Sociedad), Hugo Ayala (Tigres), Edson Alvarez (Amerika), Jesus Gallardo (Monterrey), Miguel Layun (Sevilla).

Middelveldspelers: Rafael Marquez (Atlas), Hector Herrera (Porto), Jonathan Dos Santos (LA Galaxy), Giovani Dos Santos (LA Galaxy), Andres Guardado (Real Betis), Javier Aquino (Tigres), Jesus Corona (Porto).

Stakers: Javier Hernandez (West Ham), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (Amerika), Carlos Vela (Los Angeles FC), Hirving Lozano (PSV Eindhoven), Marco Fabian (Eintracht Frankfurt).

Swede

Doelwagters: Robin Olsen (Kopenhagen), Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea).

Verdedigers: Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelof (Manchester United), Andreas Granqvist (Krasnador), Martin Olsson (Swansea), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander (Bologna), Emil Krafth (Bologna), Pontus Jansson (Leeds United) .

Middelveldspelers: Sebastian Larsson (Hull), Albin Ekdal (Hamburg), Emil Forsberg (RB Leipzig), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Oscar Hiljemark (Genua), Viktor Claesson (Krasnador), Marcus Rohden (Crotone), Jimmy Durmaz (Toulouse).

Stakers: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alaves), Ola Toivonen (Toulouse), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren).

Suid-Korea

Doelwagters: Kim Seung-gyu (Vissel Kobe), Kim Jin-hyeon (Cerezo Osaka), Cho Hyun-woo (Daegu FC).

Verdedigers: Kim young-gwon (Guangzhou Evergrande), Jang Hyun-soo (FC Tokyo), Jung Seung-hyun (Sagan Tosu), Yun Yong-sun (Seongnam FC), Oh Ban-suk (Jeju United), Kim Min-woo ( Sangju Sangmu), Park Joo-ho (Ulsan Hyundai), Hong Chul (Sangju Sangmu), Go Yo-han (FC Seoul), Lee Yong (Jeonbuk Hyundai Motors).

Middelveldspelers: Ki Sung-yueng (Swansea), Jung Woo-young (Vissel Kobe), Ju Se-jong (Asan Mugunghwa), Koo Ja-cheol (Augsburg), Lee Jae-sung (Jeonbuk Hyundai Motors), Lee Seung-woo (Hellas Verona), Moon Seon-min (Incheon United).

Stakers: Kim Shin-wook (Jeonbuk Hyundai Motors), Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Hwang Hee-chan (Red Bull Salzburg).

  • Volledige wedstryde vir Groep F - spanne: Duitsland, Mexiko, Swede, Suid-Korea

Groep G-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep G - spanne: België, Panama, Tunisië, Engeland

België

Doelwagters: Koen Casteels (Wolfsburg), Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool).

Verdedigers: Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Dedryck Boyata (Celtic), Vincent Kompany (Manchester City), Thomas Meunier (Paris St-Germain), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham).

Middelveldspelers: Yannick Carrasco (Dalian Yifang), Kevin de Bruyne (Manchester City), Mousa Dembele (Tottenham Hotspur), Leander Dendoncker (Anderlecht), Marouane Fellaini (Manchester United), Eden Hazard (Chelsea), Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Youri Tielemans (Monaco), Axel Witsel (Tianjin Quanjian).

Stakers: Michy Batshuayi (Chelsea), Nacer Chadli (West Brom), Romelu Lukaku (Manchester United), Dries Mertens (Napoli).

Panama

Doelwagters: Jose Calderon (Chorrillo), Jaime Penedo (Dinamo Boekarest), Alex Rodriguez (San Francisco).

Verdedigers : Felipe Baloy (munisipale CSD), Harold Cummings (aardbewings in San Jose), Erick Davis (Dunajska Streda), Fidel Escobar (San Miguelito), Michael Murillo (New York Red Bulls), Adolfo Machado (Houston Dynamo), Luis Ovalle (Olimpia) ), Roman Torres (Seattle Sounders).

Middelveldspelers : Jose Luis Rodriguez (Gent), Yoel Barcenas (koffiekwekers van Tapachula), Armando Cooper (Universiteit van Chili), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Bucaramanga), Valentin Pimentel (Plaza Amador), Alberto Quintero (Universiteit ).

Stakers: Abdiel Arroyo (Alajuelense), Ismael Diaz (Deportivo La Coruna), Blas Perez (Municipal), Luis Tejada (Sports Boys), Gabriel Torres (CD Huachipato).

Tunisië

Doelwagters: Farouk Ben Mustapha (Al Shabab), Mouez Hassen (Nice), Aymen Mathlouthi (Al Baten).

Verdedigers: Rami Bedoui (Etoile du Sahel), Yohan Benalouane (Leicester), Syam Ben Youssef (Kasimpasa), Dylan Bronn (Gent), Oussama Haddadi (Dijon), Ali Maaloul (Al Ahly), Yassine Meriah (CS Sfaxien), Hamdi Nagguez ( Zamalek).

Middelveldspelers: Wahbi Khazri (Rennes), Anice Badri (Esperance), Mohamed Amine Ben Amor (Etoile Sportive du Sahel), Ferjani Sassi (Al Nasr), Ellyes Skhiri (Montpellier).

Stakers :: Saifeddine Khaoui (Marseille), Fakhreddine Ben Youssef (Al Ettifaq), Saber Khalifa (Club Africain), Bassem Srarfi (Nice), Naim Sliti (Lille), Ahmed Khalil (Club Africain), Ghaylen Chaaleli (Esperance).

Engeland

Doelwagters: Jack Butland (Stoke), Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Burnley).

Verdedigers: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Gary Cahill (Chelsea), Fabian Delph (Manchester City), Phil Jones (Manchester United), Harry Maguire (Leicester), Danny Rose (Tottenham Hotspur), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Tottenham Hotspur), Kyle Walker (Manchester City), Ashley Young (Manchester United).

Middelveldspelers: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (Liverpool), Jesse Lingard (Manchester United), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea).

Stakers: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City), Jamie Vardy (Leicester City), Danny Welbeck (Arsenal).

  • Volledige wedstryde vir Groep G - spanne: België, Panama, Tunisië, Engeland

Groep H-groepe

  • Volledige wedstryde vir Groep H - Spanne: Pole, Senegal, Columbia, Japan

Pole

Doelwagters: Bartosz Bialkowski (Ipswich), Lukasz Fabianski (Swansea City), Wojciech Szczesny (Juventus).

Verdedigers: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monaco), Artur Jedrzejczyk (Legia Warschau), Michal Pazdan (Legia Warschau), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

Middelveldspelers: Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg), Jacek Goralski (Ludogorets Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (Paris St-Germain), Rafal Kurzawa (Gornik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Slawomir Peszko (Lechnia) Rybus (Lokomotiv Moskou), Piotr Zielinski (Napoli).

Stakers: Dawid Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern München), Arkadiusz Milik (Napoli), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht).

Senegal

Doelwagters: Khadim N’Diaye (Horoya AC), Abdoulaye Diallo (Rennes), Alfred Gomis (Torino).

Verdedigers: Kara Mbodji (Anderlecht), Kalidou Koulibaly (Napoli), Moussa Wague (Eupen), Saliou Ciss (Angers), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Lamine Gassama (Alanyaspor).

Middelveldspelers: Badou Ndiaye (Stoke), Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham), Cheikh N'Doye (Birmingham), Salif Sane (Hannover 96), Alfred N'Diaye (Villarreal).

Stakers: Moussa Sow (Bursaspor), Sadio Mane (Liverpool), Keita Balde Diao (Monaco), Moussa Konate (Amiens), Ismaila Sarr (Rennes), Diafra Sakho (Rennes), Mame Biram Diouf (Stoke), M'Baye Niang (AC Milaan).

Colombia

Doelwagters: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas).

Verdedigers: Cristian Zapata (Milaan), Davinson Sanchez (Tottenham Hotspur), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Oscar Murillo (Pachuca), Frank Fabra (Boca Juniors), Johan Mojica (Girona), Yerry Mina (Barcelona).

Middelveldspelers: Wílmar Barrios (Boca Juniors), Carlos Sanchez (Espanyol), Jefferson Lerma (Levante), Jose Izquierdo (Brighton), James Rodriguez (Bayern München), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Mateus Uribe (Amerika), Juan Fernando Quintero (Rivier Plaat), Juan Cuadrado (Juventus).

Stakers: Radamel Falcao (Monaco), Miguel Borja (Palmeiras), Carlos Bacca (Villarreal), Luis Fernando Muriel (Sevilla).

Japan

Doelwagters: Eiji Kawashima (Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol).

Verdedigers: Yuto Nagatomo (Galatasaray), Tomoaki Makino (Urawa Reds), Wataru Endo (Urawa Reds), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Marseille), Gotoku Sakai (Hamburg), Gen Shoji (Kashima Antlers), Naomichi Ueda (Kashima Antlers )).

Middelveldspelers: Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Keisuke Honda (Pachuca), Takashi Inui (Eibar), Shinji Kagawa (Dortmund), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Genki Haraguchi (Hertha Berlin), Takashi Usami (Augsburg), Gaku Shibasaki (Getafe) , Ryota Oshima (Kawasaki Frontale).

Stakers: Shinji Okazaki (Leicester), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshinori Muto (Mainz).

Advertensie
  • Volledige wedstryde vir Groep H - Spanne: Pole, Senegal, Columbia, Japan